ایرباس رکورد دار بیشترین سفارش تولید هواپیما در جهان!

ایرباس آزادی پرواز را ممکن ساخته است، و تکامل یافتن آن در طول 40 سال گذشته به لطف جنبه‌های فکری، نوآوری و اشتیاق کارکنانش است.

شرکت هواپیماسازی ایرباس، اروپایی و سازنده‌ی بزرگترین هواپیمای مسافربری در دنیا می‌باشد. دفتر مرکزی ایرباس در شهر تولوز، فرانسه واقع شده است و کارخانه‌های تولید آن در سراسر اروپا گسترده می‌باشند. در حال حاضر ایرباس بعد از بوئینگ، دومین شرکت هواپیماسازی جهان به‌شمار می‌آید و در حدود نیمی از هواپیماهای مسافربری و غیرنظامی جهان را تولید می‌کند.

 

 

شرکت ایرباس از ابتدای کار در دهه‌ی 1970، توسعه و استفاده از تکنولوژی‌های نوین در صنعت هواپیمایی را به ابزار اصلی برتری خود در رقابت با شرکت‌های دیگر از جمله بوئینگ تبدیل کرد.

هواپیمای ایرباس مدل A300 با آغاز خدمات تجاری در طول سال 1974 تبدیل به اولین هواپیمای جت پهن پیکر دو موتوره شد. پس از آن در اوایل دهه‌ی 1980، ایرباس مدل A310 با بدنه‌ی کوتاه‌تر، و در اواخر همان دهه ایرباس A320 تک راهرویی توسعه یافت و تبدیل به یکی از موفق ترین عضو خانواده‌ در تاریخچه‌ی A318, A319, A320, A321 شد.

در دهه‌ی 1990، ایرباس خانواده‌ی بلند برد A330/A340 را معرفی نمود.
دوره‌ی جدید سفر در سال 2007، زمانی‌که مدل A380 توسعه یافت و پروازهای آن برقرار گردید آغاز شد. در پاسخ به نیازهای بازار، ایرباس هواپیمای دو موتوره A350 XWB را در دهه‌ی 2000 میلادی راه‌اندازی کرد. این مدل ایرباس کارآمدترین هواپیمایی است که در سال 2015 ارائه‌ی خدمات پروازهای تجاری را آغاز کرد  و مدرن‌ترین آیرودینامیک، طراحی و تکنولوژی‌های پیشرفته را گرد هم آورد.برای حفظ مزیت رقابتی، ایرباس به سرمایه‌گذاری در بهبود هواپیماها و پیشرو ماندن در بازار، و برخورداری از خط تولید مدرن ادامه داد و در این راستا به توسعه‌ی A320neo  و A330neo پرداخت.

ایرباس در تاریخ 14 اکتبر 2016، 10 هزارمین هواپیمای خود به مدل A350-900 را به هواپیمایی سنگاپور تحویل داد. در راستای این رویداد که نقطه عطفی در تاریخ شرکت هواپیماسازی ایرباس است، به میزبانی مدیر عامل گروه ایرباس تام اندرس و با حضور گو چون فونگ مدیرعامل شرکت خطوط هوایی سنگاپور، در تولوز مراسم ویژه ای برگزار شد. 10 هزارمین هواپیمایی که در تاریخ 14 اکتبر به هواپیمایی سنگاپور تحویل داده شد، از میان سفارش کل 67 فروند، ششمین فروند از مدل A350-900 می باشد. این هواپیما دارای لوگوی ویژه‌ی 10 هزارمین ایرباس “10,000th Airbus” است و برای ارائه‌ی خدمات پروازی جدید بدون توقف بین مسیر سنگاپور- سان‌فرانسیسکو در اواخر همین ماه مورد استفاده قرار خواهد گرفت.تحویل 10 هزارمین ایرباس به این معناست که سازنده به بالاترین سطح تولید خود رسیده است و تا پایان امسال از خط تولید‌ گسترده‌ی خود حداقل 650 هواپیما تولید و تحویل خواهد داد.

به گفته‌ی تام اندرس مدیر عامل گروه ایرباس “از ابتدا نوآوری در قلب همه‌ی کارهایی که در ایرباس انجام می دادیم بود. این امر موجب شد ما امروزه تولیدکننده‌ی مدرن‌ترین و گسترده‌ترین خانواده‌ی هواپیمایی باشیم. ما با تاکید بسیار زیاد بر کیفیت و امنیت بالا، نوآوری مداوم و بهبود محصول، اطمینان می‌دهیم در بالای منحنی باقی مانده و به شرکت‌های هواپیمایی بهترین‌های ایرباس را ارئه می‌دهیم .”

به واسطه‌ی فرایند بهبود مداوم، خط تولید ایرباس به طور منظم در طول سال‌ها با ایجاد هر توسعه‌، مزایای حائز اهمیتی را از لحاظ بهره‌وری سوخت، قابلیت اعتماد عملیاتی و راحتی مسافر به ارمغان آورده است. در سال‌های اخیر، شرکت ایرباس بر خانواده‌ی A320neo  که ارائه‌ی خدمات تجاری آن امسال آغاز شد، و خانواده‌ی A330neo که هم اکنون در حال توسعه است و اولین تحویل آن برای پایان سال 2017 برنامه ریزی شده، سرمایه گذاری نموده است.همچنین تحت مرحله‌ی پیشرفته‌ی توسعه، نسخه‌ی دوم کاملاً جدید از مدل A350 XWB، 1000A350- در دست کار است.

برقراری اولین پرواز A350-1000 پیش از پایان امسال تعیین شده است و اولین تحویل در نیمه‌ی دوم سال 2007 می‌باشد.

اعضای خانواده‌ی A350 XWB تعریفی جدید برای نحوه‌ی انجام پروازهای بلند برد در بازار هواپیماهای دو راهرویی پهن پیکر هستند. یکی از مزایای این مدل هواپیما، کاهش مصرف سوخت به میزان 25 درصد و به ارمغان آوردن سطوح جدیدی از آسایش و راحتی برای مسافران با فضای شخصی بیشتر در تمام کلاس‌های پروازی است.
خط تولید فعلی ایرباس در مجموع شامل 16 مدل، از 4 خانواده‌ی هواپیما است؛ از قبیل: A320, A330, A350 XWB, A380.

ایرباس بیش از 16700 سفارش با مدل‌های مختلف به ثبت رسانده است و امروزه هواپیماهای آن توسط بیش از 400 شرکت هواپیمایی در سراسر دنیا در حال پرواز هستند. ایرباس با 6700 فروند سفارش هواپیما برای تحویل در آینده، بالاترین رکورد را در میان سازندگان هواپیما از آن خود ساخته است. این امر نشان‌دهنده‌ی چیزی حدود 10 سال تولید مداوم با حجم فعلی می‌باشد.در انتها سفرمی شما را به تماشای خلاصه ای از مراسم تحویل 10 هزارمین ایرباس به هواپیمایی سنگاپور دعوت می نماید.

 


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.